Dlaczego warto wyjechać na turnus rehabilitacyjny?

Dlaczego warto wyjechać na turnus rehabilitacyjny?

Naturalne surowce lecznicze, klimat o walorach leczniczych, czyste powietrze, piękne krajobrazy – w takim otoczeniu budowane są sanatoria i ośrodki lecznicze oraz rehabilitacyjne. Historia leczenia w tego typu ośrodkach zaczęła się już w XVI wieku. Pierwsze polskie miejscowości uzdrowiskowe rozpoczęły swoją działalność trzy stulecia później. Do wielu z nich na leczenie przyjeżdżały bardzo słynne osoby: Henryk Sienkiewicz, Stanisław Wyspiański, Bolesław Prus. Popularne w tym okresie uzdrowiska – Krynica Zdrój, Iwonicz Zdrój, Nałęczów, Ciechocinek – nadal słyną ze swoich walorów turystycznych i leczniczych. Ich oferta została jednak w ostatnich latach bardzo wzbogacona. Dzisiaj „do wód” jeździ się także na turnusy rehabilitacyjne.

Na organizowane w sanatoriach turnusy rehabilitacyjne można wyjechać prywatnie. Za pobyt prywatny, za zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne należy jednak w tym przypadku zapłacić z własnej kieszeni. Ale osoby niepełnosprawne mogą wyjechać na turnus rehabilitacyjny lub leczenie uzdrowiskowe także ze skierowaniem od swojego lekarza. Wtedy część kosztów związanych z pobytem zostanie pokryta przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aby osoba niepełnosprawna mogła wyjechać na turnus rehabilitacyjny, który jest częściowo sfinansowany ze środków PFRON musi przede wszystkim złożyć stosowny wniosek. Osoby, które za swój pobyt w sanatorium czy na turnusie rehabilitacyjnym płacą z własnej kieszeni mogą skorzystać z takiej formy leczenia lub rehabilitacji dowolną ilość razy w ciągu jednego roku. Ale już osoby, które uzyskały dofinansowanie mogą wyjechać tylko raz na 12 miesięcy.

Dowiedz się więcej na: http://wojnar.pl/turnusy-rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne organizowane są we wszystkich polskich uzdrowiskach. Każdy z turnusów rehabilitacyjnych trwa dwa tygodnie. Jeżeli zachodzi także potrzeba, to w turnusie może uczestniczyć także osoba, która jest opiekunem osoby niepełnosprawnej. Turnusy rehabilitacyjne organizowane są w górach, nad morzem i innych atrakcyjnie położonych okolicach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *